V liga. Przed 18 kolejką. Czy będzie pogoń za Polanem?

• autor: sianiek, 2017-04-22 12:25

W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane mecze 18. kolejki V ligi. Po zeszłotygodniowych rozstrzygnięciach interesująco zapowiada się mecz lidera w Mikołajowicach. Za plecami Polanu również jest ciekawie, czego dowodem częsta zmiana na pozycji wicelidera. Z kolei nad zespołami z dna ligowej tabeli pali się czerwona lampka ostrzegająca przed degradacją. Czy Górnik i Dunajec zdołają w tej kolejce przedłużyć nadzieje na utrzymanie?

Osiemnastą kolejkę otworzy pojedynek Naprzodu Sobolów z Okocimskim Brzesko. Gospodarze przed tygodniem doznali bolesnej porażki w Buczu, która zepchnęła ich na 9. pozycję w tabeli. W innej sytuacji jest Okocimski, który po zwycięstwie nad Dunajcem Mikołajowice i porażce Orła, ponownie zajął pozycje wicelidera. Brzeszczanie mają 12 punktów straty do lidera i dwa punkty więcej od trzeciej Rylovii. O sukces w Sobolowie będzie jednak ciężko. Naprzód na swoim obiekcie przegrał tylko raz, czterokrotnie zdobywając tam pełną pulę.

Lider po porażce na swoim stadionie z Rylovią jedzie do Mikołajowic. Polan ma 12 punktów przewagi nad Okocimskim, co wydaje się dystansem bezpiecznym. Jednak kolejna strata punktów może dać rywalom nadzieję na dogonienie głównego kandydata do awansu a i samemu zespołowi z Żabna podciąć skrzydła. Gospodarze z kolei nie potrafią na wiosnę zdobyć choćby punktu, chociaż w spotkaniach z Rylovią i Olimpią Bucze byli stosunkowo blisko remisu. Być może właśnie przełamanie nastąpi z liderem? Z kim jak nie z najlepszą drużyną szukać dodatkowych pokładów energii, w zgodzie z hasłem : „Bij mistrza” ?

Ani Orzeł ani też Strażak nie mogą poprzedniej kolejki zaliczyć do udanych. Gospodarze jutrzejszego meczu ulegli Pagenowi Gnojnik, goście zaś niespodziewaną porażką na własnym stadionie z Olimpią Wojnicz pozbyli się wywalczonej tydzień wcześniej pozycji wicelidera. Strażak jest siódmy, Orzeł czwarty. Dzieli obie drużyny dystans zaledwie dwóch punktów. Wygrana pozwoli ulokować się na dłużej w czubie ligowej klasyfikacji, porażka może kosztować dłuższym lub krótszym zesłaniem do ligowego środka.

Dwaj wygrani poprzedniej kolejki – Rylovia i Pagen zmierzą się w ciekawie zapowiadającym się pojedynku w Rylowej. Gospodarze dzięki bardzo dobrej formie na wiosnę (10 punktów w 4 meczach) zajmują już trzecią lokatę i wcale nie jest powiedziane, że to ich ostatnie słowo w tym sezonie. Pagen pokonując Strażaka obronił 11. pozycję i wykonał wyraźny krok ku utrzymaniu się w lidze. Kolejna wygrana pozwoliłaby mu przekroczyć barierę 20 punktów i zbliżyć się do centrum ligowej tabeli.

W niedzielę Olimpia podejmie w Wojniczu Dunajca Zakliczyn. Oba zespoły w poprzedniej kolejce zanotowały udane występy zdobywając komplet punktów. Te, choć nie poprawiły miejsca zespołu z Zakliczyna, poprawiły jego dystans do dwójki ligowych autsajderów. Kolejna wygrana, podobnie jak to w przypadku Pagenu, mogłaby przybliżyć ekipie trenera Mariusza Lasoty realizację celu jakim jest utrzymanie w lidze. Gospodarze z kolei zdobywając komplet punktów mogliby ze spokojem oczekiwać dalszej części rundy, kto wie może na dłużej zakotwiczyć w górnej połowie tabeli.

Górnik nie potrafił przed tygodniem zdobyć punktów w Zakliczynie i z pozycji ostatniej drużyny tabeli podejmie w późny niedzielne popołudnie Olimpię Kąty. Rywala wymagającego, który od początku sezonu wysuwa aspiracje do miejsca w czubie ligowej stawki, mającego realne szanse na włączenie się do walki o wicemistrzostwo ligi. Górnik ma coraz mniej czasu na odrobienie strat. Margines błędu skurczył się do minimum.

Olimpia, która przed tygodniem rozbiła Naprzód Sobolów uda się do Radłowa na mecz z tamtejszym beniaminkiem. Radłovia jest zespołem przede wszystkim własnego boiska, na którym zdobyła 16 z 26 punktów. Goście w delegacjach prezentują się co najwyżej przeciętnie. Pięć punktów z 19 zdobytych każe upatrywać faworytów w gospodarzach. Dla Olimpii wygrana pozwoliłaby odskoczyć od naciskających mocno Pagenu i Dunajca.

Źródło: www.sportomaks.pl