Turniej finałowy

• autor: sianiek, 2016-08-22 18:22

Na stadionie Krakusa Swoszowice zakończyła się IV edycja „Wakacji z Piłką Nożną”, turnieju dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z całej Małopolski.

W tegorocznej edycji wzięło udział około DZIESIĘCIU TYSIĘCY młodych zawodników. Zawody kwalifikacyjne odbyły się niemal w każdej gminie, w sumie rozegrano 170 turniejów. Organizatorami zawodów byli Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

- Nasza oferta skierowana była do młodzieży, która w wakacje nigdzie nie wyjeżdża. Z roku na rok zwiększa się liczba startujących drużyn, więc na pewno projekt będzie kontynuowany – stwierdził marszałek Jacek Krupa.

Prezes krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Władysław Kosiniak – Kamysz podkreślił, że podobne turnieje odbywają się w innych województwach, ale w żadnym na taką skalę. Sporej pomocy organizacyjnej udzieliły lokalne samorządy.

System zawodów był taki, że mistrzowie poszczególnych gmin uzyskiwali awans do zawodów powiatowych, następnie subregionalnych, najlepsza dziesiątka zakwalifikowała się do turnieju finałowego.  W nim zdecydowanie najlepsza była ekipa Beskidu Andrychów. Zespół ten wygrał wszystkie mecze, w finale rozgromił Górali Nowy Targ 7:0. Trzecie miejsce zajął Lotnik Kryspinów po zwycięstwie nad Zatorzanką 5:0. Pierwsze cztery zespoły ostatni tydzień wakacji spędzą w Zawoi na obozie sportowym, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Na pozostałych lokatach uplasowały się: UKS Orlik Szalowa, Grodzisko Raciechowice, Dąbrovia Wielogłowy, Wilki Zawoja, MOSiR Tuchów oraz Rylovia. Ambasadorem turnieju był selekcjoner reprezentacji Polski  ADAM NAWAŁKA.

Zawodnikom Rylovii nie udał się ten turniej gdyż nie wygrali w nim ani jednego spotkania, jednak pomimo tego faktu zawodnicy z Rylowej są 10 drużyną w województwie małopolskim co jest bardzo dużym sukcesem dla tych młodych adeptów piłki nożnej.

Wyniki meczów Rylovii:

Rylovia – Zatorzanka 0:3

Rylovia – Lotnik Kryspinów 1:3 (Pawlik)

Rylovia -Dąbrovia Wielogłowy 0:4

Rylovia – Wilki Zawoja 2:3 (Pawlik, Maj)

Rylovia – MOSiR Tuchovia 0:2

Rylovia wystąpiła w następującym składzie:

Krzysztof Dzień, Pawlik Mikołaj, Wojnicki Sebastian, Puskarz Jakub, Pukal Hubert, Moskal Michał, Hanek Filip, Śliwiński Paweł, Florek Konrad, Cholewicki Jakub, Cholewicki Maciej, Kania Sylwester, Maj Patryk

Źródło: Dziennik Polski, własne